IZVJEŠTAJ S 5.MASTERSA PSSDŽ

Autor PSSDZ | 16 Velj 2024

Poštovani članovi PSSDŽ evo smo prošlu subotu odigrali 5.masters u el. pikadu kod seniorki i seniora i to naravno u obe službene kategorije

Ovaj put smo imali veliku posjećenost i u disciplini Cricket i 501 M.O. naravno samo kod seniora. Seniorke se uvijek vrte u sličnim brojevima,između 10 i 14 natjecateljica po turniru. Bili smo u Zeusa koji je već provjereno mjesto za odigravanje naših turnira tako da tu nije bilo problema. Problema je bilo s aparatima koji su se kvarili u tijeku natjecanja i aplikacijom za vođenje turnira koja je svako malo zamrzavala sliku i usporavala cijeli turnir. Očito se neće moći više koristiti besplatno,nego ćemo i to morati platiti jer ovako nema smisla raditi masterse. I to već za ovaj šesti koji je po rasporedu 23.3.2024.

Idemo sad s izvještajima po turnirima,a ako mi još nešto padne na pamet dok ne napišem cijeli tekst lako ćemo ubaciti.Prva disciplina dana je cricket za seniore  gdje se prijavilo 42 natjecatelja što je za početak solidan broj.Srećom sam vodio ga pomoću papirnate turnirske liste jer da sam to radija pomoću Challonge aplikacije ne bi drugi turnir počeo prije 21 sat.Prvo mjesto osvojio je Marko Janjić  pobjedivši Vladimira Lešića u finalu,nakon što je  Vlado njega u finalu desne prebacio na lijevu stranu liste.E sad da li je bilo u jednu malu kao što obično biva na našim turnirima nisam siguran ,jer mi je u isto vrijeme i turnir seniorki pa mi je teško pratit i još sam u nezgodnom kutu sa strane aparata pa mi je preglednost nikakva.Oćitio su njih dvojica trenutno u najboljoj formi što se vidi i po trenutnom poretku masters serije.Pa i veliki su favoriti za finale TOP 12 prve kategorije.Treće mjesto osvojio je Nenad Petrović što je veliko iznenađenje jer on obično završi četvrti pogotovo u disciplini 501 M.O. što ćemo spomenuti kad budemo pisali o tom turniru.Dva puta je poražen od Marka Janjića i to ga je koštalo boljeg plasmana.Četvrto mjesto Tina Babića neću spomenit jer to nije neki igrač druge  ili treće kategorije koji je iskočio u ovako jakoj konkurenciji.

Druga disciplina dana bila je Cricket za seniorke gdje se prijavilo 10 natjecateljica,što je stvarno malo s obzirom da imamo preko 50 registriranih igračica.U toj malobrojnoj konkurenciji prva četiri mjesta osvojile su igračice Dioklecijana koje su uglavnom na postoljima na svim ovosezonskim mastersima(i imaju sve pobjede u ligaškom natjecanju naše županije).Prvo mjesto osvojila je Josipa Brzić bez izgubljenog seta,pobjedivši Olju Pavlović u finalu desne i u velikom finalu.Ana Mamut je osvojila broncu nakon dva poraza od Olje,dok je kvartet Dioklecijanki zatvorila Natalija Šimac koja ćak iz Rijeke dođe na naše turnire gdje su nagrade tako male da moram svaki put nadodat neki euro jer mi je neugodno napisat iznos na kuvertu.Nadam se da će slijedeće sezone ipak biti više natjecateljica na našim mastersima.

Nakon disciplina Cricket,slijedila je disciplina 501 M.O.za seniore gdje se prijavilo čak 73 natjecatelja što je najveći broj još od predpandemijskih vremena kad smo igrali u Academie..Završili smo u 1 i 30 uz sve probleme koje smo imali s aplikacijom.U tako velikoj konkurenciji opet je pobjednik  veliki Vladimir Lešić .Njemu je ionako svejedno igra li na turniru od 20 ili 100 igrača,ili igra protiv juniora ili seniorki.On uvijek daje svoj maksimum pa ako ga netko želi pobjediti mora odigrati u vrhu svojih mogućnosti,inaće neće biti dovoljno.U velikom finalu turnira pobjedio je Mladena Carića,koji se nije baš predavao lagano,bez obzira na to što je došao s lijeve strane liste(poraz od Lešića u finalu desne).Dobio je Mladen prvi set i izjednačio se s Lešićem,ali je ipak posustao u odlučujućem i morao čestitati pobjedniku.Treće mjesto osvojio je Danijel Kužić koji je ove sezone odličan na našim mastersima i često je u zoni medalja.Njega je Mladen pobjedio i na desnoj i na lijevoj strani liste pa se morao zadovoljiti s broncom.Četvrto mjesto osvojio je Neno Petrović što mu je peti turnir ove sezone na istoj poziciji u istoj disciplin.Takav slučaj nismo imali do sada u našoj bogatoj povijesti.Ovaj put nisu iskočili neki slabije rangirani igrači i priredili neko iznenađenje,ali će bitka za TOP 12 po kategorijama biti do zadnjeg turnira.Pogotovo će završnice biti zanimljive kad svi budu igrali u svojoj kategoriji.

Idemo sad do zadnjeg turnira dana a to su seniorke u disciplini 501 D.O.gdje se prijavilo 13 natjecateljica.I ovaj put su sve medalje otišle u Pikado klub Dioklecijan samu su se promijenile finalistice.Ovaj put su u finalu bile Olja Pavlović i Natlija Šimac,dok je treće mjesto osvojila Ana Mamut isto kao i u disciplini Cricket.Olja je bila s desne strane liste jer je Dora Jerončić pobjedila Nataliju odmah u prvom kolu i prebacila je na lijevu stranu liste.Očito je Olja bila raspoložena za igru jer nije dozvolila nikakve komplikacije u finalu i odmah u prvom susretu uzela zlatnu medalju u ovoj disciplini i tako se vratila na prvo mjesto u ukupnom poretku.Mislim da je ulazak u TOP 12 seniorki već riješen,ali će se voditi velika bitka za pehar pobjednice masters serije.

Za kraj samo  osvrt na ovu novu internet stranicu koju imamo od ove sezone.Ona je puno bolja s aspekta statistike igrača i u živo pračenja rezultata,ali u nekim objavama i rasporedima nismo toliko ažurni koliko bi trebali,a razlog je taj što taj dio još uvijek radi  gosp. Lovreković koji je i napravio program za ovu stranicu.Slijedeće sezone će to biti puno brže,a proširiti ćemo pisanje rezultata u živo i na seniorke i treću kategoriju.Ja vam idem na jedu operaciju u bolnicu slijedeći tjedan pa se možda ne javim na mobitel.Ispričavam se zbog toga.